روجریو سنی ؛ دروازه بانی که موفق به زدن ۱۳۲ گل شده است

0

در این مقاله به بررسی دوران ورزشی روجریو سنی خواهیم پرداخت که به عنوان یک دروازه بان گل های فراوانی را به ثمر رساند.

روجریو سنی ، یک دروازه بانِ گلزن!

سائوپائولو و کورینتیانس در روز ۲۷ مارس سال ۲۰۱۱ در یکی از بزرگ ترین دربی های آمریکای جنوبی به مصاف هم رفتند. سائوپائولو در ۱۱ دربی قبلی به پیروزی نرسیده بود و از این رو هواداران این تیم امید چندانی به پاره شدن نوار شکست ناپذیری کورینتیانس پس از چهار سال نداشتند. در دقایق آغازین نیمه دوم و در حالی که سائوپائولو با حساب ۱-۰ از حریفش پیش بود، وینگر این تیم فرناندینیو پشت محوطه جریمه کورینتیانس نقش بر زمین شد. همه هواداران حاضر در «آرنا باروئری» در هنگام قرارگیری ستاره تیمشان پشت این ضربه ایستگاهی، نیم خیز شده بودند. آن ها مثل همیشه می دیدند که او در حال بررسی وضعیت دروازه بان حریف، درون چارچوب است و پس از آن همان اتفاق همیشگی برای مرد ۹۹ گله سائوپائولو رخ افتاد؛ او توپ را با ضربه ای دقیق، بالاتر از دیوار دفاعی به تور دروازه کورینتیانس رساند و صدمین گل اش را در لباسِ سائوپائولو با در آوردن پیراهنش جشن گرفت. او کسی نبود جز روجریو سنی؛ دروازه بان افسانه ای سائوپائولو که از سوی هواداران لقب goleiro artilheiro  را گرفته بود.

در آن زمان سِنی ۳۸ سال داشت و برای چهار سال و نیم در سائوپائولو بازی کرد و همواره انتخاب شماره یک تیم برای ضربات شروع مجدد تا پیش از بازنشستگی اش در سال ۲۰۱۵ بود. در مجموع، روجریو از سن ۱۷ سالگی و سال ۱۹۹۰، به مدت ۲۵ سال در سائوپائولو حضور داشت و ۱۲۳۸ بازی برای این تیم انجام داد که طی آن ۱۳۲ گل برای سائوپائولو به ثمر رساند؛ ۶۱ گل روجریو از روی ضربات آزاد، ۷۰ گل از روی نقطه پنالتی و یک گل هم در جریان بازی به ثمر رسیده است. علاوه بر اینکه سنی در کنار پله بیشترین بازی انجام شده برای یک تیم را در برزیل دارد، گلزن ترین دروازه بان تاریخ فوتبال نیز به شمار می رود. در دوران باشکوه حضور سنی در سائوپائولو، او تقریبا به تمام افتخارات ممکن با این تیم رسید؛ روجریو سه بار پیاپی با سائوپائولو قهرمان لیگ برزیل شد، چهار بار قهرمانِ لیگ ایالتی گشت، یک کوپا لیبرتادورس و یک جام جهانی باشگاه ها را برنده شد و در نهایت جایزه بهترین بازیکن این تورنمنت را ازآن خود نمود.

روجریو سنی

سنی که در کنار بزرگانی چون رایان گیگز، فرانچسکو توتی و جیمی کرگر بازیکنی تک باشگاهی محسوب می شود، علاوه بر وفاداری اش به سائوپائولو، به برزیل و لیگ برتر کشورش نیز بسیار وفادار بوده است، چراکه با وجود پیشنهادات فراوانی که از اروپا و لیگ های بزرگ جهان داشت، تصمیم بر ادامه حضور در سرزمین قهوه گرفت. روجریو پیش از به دنیا آمدنش نیز با داستان عجیبی درگیر شد. زمانی که مادر روجریو او را باردار بود، دکتر وضعیت بارداری او را پرخطر دانست و به مادر روجریو پیشنهاد کرد که برای جلوگیری از آسیب رسیدن به خودش، بچه درون شکمش را سقط کند، اما با حمایت های پدر روجریو، سقط جنین انجام نشد و او در تاریخ ۲۲ ژانویه ۱۹۷۳ در ایالت پارانا در جنوب برزیل متولد شد.

روجریو در دوران جوانی به همراه خانواده اش به شهر سینوپ که در ایالت متو گروسوپ در غرب برزیل واقع شده بود نقل مکان کرد. در همین سال ها بود که پدر روجریو از استعداد پسرش در فوتبال آگاه گشت و خیلی زود روجریو را در تیم محلی شان سینوپ اف سی ثبت نام نمود. روجریو سنی در ابتدا به عنوان دروازه بان و دفاع کناری در تیم بازی می کرد، اما علاقه بی بدیل او به گلزنی، موجب تمرکزش به روی پستی منحصر به فرد در زمین مسابقه شد. در سال ۱۹۸۹ و زمانی که روجریو ۱۶ سال سن داشت، باشگاه سینوپ از پدر روجریو خواست تا در صورت موافقت او، سنی را به عنوان دروازه بان سوم تیم به مسابقات ایالتی ببرند اما پدر روجریو این درخواست را رد کرد.

روجریو سنی

او چندین سال بعد و در مصاحبه ای که در جریان تهیه مستندی برای زندگی سنی گرفته می شد، گفت:

در آن زمان روجریو در بانک کار می کرد و مسابقات ایالتی چهار ماه طول می کشید. آن ها می خواستند او را برای چهار ماه ببرند و مشخص نبود بعد از آن چه اتفاقی می افتد.

این داستان برای درصد قابل توجهی از فوتبالیست های بزرگ تاریخ برزیل نیز صدق می کند؛ معمولا آن ها از جوانی مشغول به کار هستند، به طور نیمه وقت فوتبال بازی می کنند و وقتی پیشنهادات کم ارزشی به آن ها داده می شود، آن را می پذیرفتند. با این حال، سال بعد طی پروژه ای که موجب تغییر کارکنان بانک شد، روجریو کارش را از دست داد و وقتی مربی تیمِ سینوپ، باردیگر با پدر روجریو تماس گرفت، او این بار پیشنهاد مربی تیم را پذیرفت. روجریو فصل اول به عنوان دروازه بانِ سوم تیم راهی مسابقات ایالتی شد اما تا زمانی که ماریلیا، دروازه بان اصلی سینوپ، مصدوم نشده بود، سنی حتی فرصت حضور به روی نیمکت این تیم را هم پیدا نمی کرد. به این ترتیب، دروازه بان دوم تیم در ترکیب اصلی قرار گرفت، اما در نیمه دوم اولین بازی ای که در زمین حاضر شد، مچ دستش بعد از خروج از دروازه و تلاش برای جلوگیری از گلزنی مهاجم حریف، آسیب دید و مجبور شد که از زمین بیرون برود. روجریو این گونه فرصت حضور در زمین را پیدا کرد و پس از عملکرد فوق العاده اش در یک نیمه ای که در زمین بود، مربی تیم را متقاعد کرد که از او به عنوان دروازه بان اول استفاده کند.

روجریو سنی

روجریو در نخستین حضور ۹۰ دقیقه ای خود در ترکیب سینوپ، باید در فینال رقابت های ایالت متو گروسو حاضر می شد. روجریو در طول بازی یک بار پنالتی حریف را مهار کرد تا سینوپ نتیجه ۱-۰ را حفظ کرده و برای نخستین بار به قهرمانی در ایالت متو گروسو برسد. این قهرمانی همچنین، نخستین افتخار روجریو سنی محسوب می شد. قهرمانی در لیگ ایالتی، البته موجب این شد که روجریو بار دیگر شغل خودش را برای ۸ ماه و تا آغاز فصل بعد از دست بدهد؛ البته این از خوش شانسی او بود. پدر سنی از طریق ارتباط یکی از مدیران سینوپ با باشگاه سائوپائولو او را برای تست گرفتن به آن جا برد و مربی دروازه بان های سائوپائولو تحت تاثیر عملکرد روجریو قرار گرفت و به این ترتیب سنی با تیم زیر ۲۰ ساله های سائوپائولو قرارداد امضا کرد. در چهار سال نخست حضور در سائوپائولو، روجریو در تیم جوانان بازی می کرد و درون ورزشگاه مورومبی، همراه با افرادی که رویای حضور در تیم اصلی را داشتند، زندگی می کرد.

او از دوران زندگی اش در ورزشگاه این گونه می گوید:

من به طرز عجیبی خوشحال بودم. ساعت پنج صبح از خواب بلند می شدم و همراه با خدمت کاران و آشپزهای تیم به سمت محل تمرین حرکت می کردیم. ما معمولا ساعت شش به آن جا می رسیدیم و من تا ساعت هشت و نیم که تمرین شروع شود روی مبل می نشستم. البته من تمرینم را از ساعت هشت شروع می کردم، چراکه تله سانتانا (که چندی بعد سرمربی تیم اصلی هم شد) به من گفته بود که نیم ساعت زودتر از بقیه تمرین را شروع کنم.

روجریو سنی

تله سانتانا سرمربی تیم افسانه ای برزیل در جام جهانی ۱۹۸۲ بود. او تاثیر زیادی بر روی سنی می گذاشت و همچنین سعی می کرد تا از طریق پدر و مادر او، روجریو را از نظر اخلاقی نیز اصلاح کند. سانتانا فردی بود که تمرکز ویژه ای به روی فوتبال پایه می گذاشت و همواره اجازه حضور جوانان در تیم اصلی را می داد. سائوپائولو در آن زمان بی شک یکی از بهترین باشگاه های آمریکای جنوبی محسوب می شد؛ روجریو شاهد قهرمانی هم تیمی های بزرگ تر او در لیگ برتر ۱۹۹۱ و کوپا لیبرتادورس ۱۹۹۲ بود. در همان سال تیم جوانان سائوپائولو نایب قهرمان رقابت های قهرمانی جوانان سائوپائولو شد. هرچند که سنی در آن زمان هنوز انتخاب دوم تیم بود و نیمکت نشین الکساندر، دروازه بان قدرتمندی که از قضا یک سال هم از او بزرگ تر بود شده بود. در حالی که الکساندر در آن زمان دروازه بان دوم تیم بزرگسالان بود و خودش را کم کم برای تبدیل شدن به مرد شماره یک چارچوب تیم آماده می کرد، در تصادفی ناگوار، در سن ۲۰ سالگی جان خودش را از دست داد.

روجریو سنی

پس از این حادثه، سنی به طور خودکار به دروازه بان سوم تیم اصلی سائوپائولو تبدیل شد و در تیمی که در سال ۱۹۹۲ با شکست بارسلونا و در سال ۱۹۹۳ با شکست ۳-۲ میلان به قهرمانی در رقابت های اینترکونتیننتال رسیده بود، حضور داشت. طی سال های بعد، با خروج ستارگان تیم شرایط سائوپائولو رفته رفته بدتر شد و آنها در سال های ۱۹۹۴، ۱۹۹۵ و ۱۹۹۶ سری آ فصل را در میانه های جدول به پایان بردند. در همین اثنا، روجریو سنی فرصت حضور در رقابت های قهرمانی ایالت و تورنمنت های مختلف را پیدا کرد و فشار مضاعفی به روی زِتی برای استفاده از او در ترکیب اصلی تیم در بازی های مهم ایجاد کرد. سرانجام در سال ۱۹۹۷ فشارهای روجریو جواب داد و او به مرد شماره یک چارچوب تیمش تبدیل شد. او در این سال ۷۰ بازی برای سائوپائولو انجام داد و پس از سپری کردن فصلی دشوار، پاسخ اعتماد سرمربی را به خوبی پس داد و به برزیل نشان داد که علاوه بر بسته نگه داشتن دروازه با دستانش، می تواند دروازه حریفان را با ضربات مهلک پایش باز کند.

سرمربی جدید تیم، موریسی رومالیو توجه ویژه ای به توانایی بالای سنی در ضربات آزاد کرد و با وجود ریسک بالای دوری ۹۰ یاردی او از خط دروازه، اهمیت زیادی برای آن قائل شد و در پایان بعد از اینکه ۱۵ هزار ضربه آزاد را در تمرینات ثبت کرد، سنی را به عنوان کاشته زن ویژه تیم تعیین کرد. در همان سال و در رقابت های جام پائولیستا، سائوپائولو یک ضربه آزاد در پشت محوطه جریمه یونیائو سائو جائو به دست آورد. افرادی که در حال تماشای این بازی بودند از اتفاق پیش آمده شوکه شدند؛ روجریو سنی دروازه بان سائوپائولو جلو آمد و پشت توپ قرار گرفت. او به خوبی موقعیت دروازه بان جائو و دیوار دفاعی شش نفره اش را بررسی کرد و سپس با ضربه ای حساب شده دروازه حریف را گشود. این نخستین گل دروازه بان ۲۴ ساله سائوپائولو بود و در ادامه فصل او دو بار دیگر نیز برای تیمش گلزنی کرد.

روجریو سنی

از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۰، سائوپائولو رفته رفته در راه بازگشت به روزهای خوبش قرار گرفت و روجریو نیز نخستین جامش با تیم اصلی را در رقابت های قهرمانی ایالت به دست آورد. او در دور برگشت فینال این رقابت ها در سال ۲۰۰۰ برای تیمش گلزنی کرد تا به اولین دروازه بانی تبدیل شود که در مسابقاتِ زیر نظر فیفا گلزنی کرده است. در هفته منجر به قهرمانی سائوپائولو، سنی در مصاحبه ای گفته بود روزانه در تمرینات بیش از ۸۰ ضربه آزاد می زند. در دقیقه ۳۸ بازی، سائوپائولو صاحب یک ضربه آزاد در فاصله ۲۵ یاردی از دروازه حریف شد و روجریو سنی با شوتی فوق العاده برای تیمش گلزنی کرد تا آن ها در مجموع با حساب ۳-۲ حریفشان را شکست دهند. اندکی پس از آن، سنی بازوبند کاپیتانی تیم را هم بر بازو بست و در ادامه به قهرمانی در رقابت های “ترنیو ریو سائوپائولو” رسید. آن ها در فینال این رقابت ها با درخشش لوییز فابیانو و کاکا که هر کدام دو گل برای تیم به ثمر رساندند، در مجموع با نتیجه ۶-۲ بوتافوگو را شکست دادند و به قهرمانی رسیدند. کاکا و فابیانو مانند بسیاری از بازیکنان بزرگی که با روجریو هم تیمی بودند همواره از او تعریف کردند؛ آن ها تنها تحت تاثیر توانایی های فوتبالی او قرار نگرفتند و علاوه بر آن شخصیت او نیز این ستارگان را متاثر کرده.

کاکا درباره او می گوید:

همه روجریو را به سبب رقابتی بودن و روحیه هیجانی بالای او با لقب “o m۱۰to” می شناسند. او با وجود اینکه افتخارات فردی و تیمی بسیاری کسب کرده بود اما همیشه می خواست تا در بازی ها پیروز باشد.

روجریو سنی

بالاتر از همه گل ها، افتخارات و مهار های فوق العاده سنی، چیزی که او را به این مرحله رسانده، علاقه سیری ناپذیرش به پیروزی و موفقیت های بیشتر و بیشتر بوده است. در چند فصل بعد اما سائوپائولو با وجود تمام شایستگی هایی که داشت نتوانست به قهرمانی در سری آ برزیل برسد. آن ها در سال ۲۰۰۳ لیگ را در رده سوم به اتمام رساندند تا پس از یک دهه، جواز حضور در رقابت های کوپا لیبرتادورس ۲۰۰۴ را پیدا کنند. با این حال این فصل برای روجریو اصلا خوب پیش نرفت؛ او یکی از ضعیف ترین فصول دوران بازی اش در سائوپائولو را پشت سر گذاشت و رابطه اش با تیم هم در شرایط بدی قرار گرفت. در مرحله نیمه نهایی کوپا لیبرتادورس، سائوپائولو که در برابر وان کالداز از کلمبیا (که از قضا در ادامه به قهرمانی در این رقابت ها هم رسید) قرار گرفته بود با دو اشتباه فاحش سنی از این تیم شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت. کمی بعد از این شکست و در جریان دیدار تیم با پالمیراس در مورومبی، هواداران نسبت به قدرتی که سنی در تیم داشت اعتراض کردند و خواستار بازگشت زتی به عنوان سرمربی تیم شدند. این اعتراضات تاثیری بر مدیریت سائوپائولو نداشت و آن ها همچنان به سنی اعتقاد داشتند. در پایان آن فصل، سنی به تیم کمک کرد تا در رده سوم لیگ قرار گیرد و بار دیگر به کوپا لیبرتادورس راه یابد؛ تورنمنتی که موجب رستگاری سنی و آغاز موفقیت های او و تیم شد.

روجریو سنی

در دور اول، آن ها با رقیب همشهری شان پالمیراس رو به رو شدند. سائوپائولو در دور رفت با نتیجه ۱-۰ به پیروزی رسید و در دیدار برگشت موفق شد تا در خانه با تک گل سنی از روی نقطه پنالتی رقیب دیرینه اش را در مجموع با نتیجه ۲-۰ شکست دهد و به دور بعد راه یابد. در دور دوم آن ها باید به مصاف تیگره از مکزیک می رفتند. در دور رفت سائوپائولو در خانه تیم مکزیکی به پیروزی ۴-۰ رسید که دو گل این بازی توسط دروازه بان افسانه ای این تیم به ثمر رسید؛ سنی یک بار از فاصله ۳۰ یاردی توپ را به گوشه راست دروازه تیگره و یک بار از فاصله ۲۲ یاردی توپ را به گوشه چپ دروازه تیگره رساند و حتی فرصت این را داشت تا رکورد خوزه لوییز چیلاورت را بشکند و به دومین دروازه بانی تبدیل شود که در یک بازی موفق به هت تریک می شود، اما ضربه پنالتی سنی به تیر دروازه تیگره برخورد کرد و گل نشد. در نیمه نهایی، سنی بار دیگر و این بار برابر ریور پلاته گلزنی کرد؛ او در دیدار رفت در مورومبی که با پیروزی ۲-۰ سائوپائولو همراه شد موفق به زدن یکی از کل های تیمش شد. در دیدار برگشت در بوئنوس آیرس، سائوپائولو با حساب ۳-۲ رقیب آرژانتینی اش را که پیش تر به عنوان شانس اصلی قهرمانی در رقابت ها پیش بینی شده بود شکست داد و به فینال کوپا لیبرتادورس رسید.

در دور رفت فینال، آن ها در خانه اتلتیکو پارانائنسه با نتیجه ۱-۱ متوقف شدند اما در دیدار برگشت در مورومبی با حساب ۴-۰ حریفشان را در هم کوبیدند تا روجریو به آرزویی که از زمان پیوستنش به سائوپائولو داشت برسد و قهرمان بزرگ ترین تورنمنت باشگاهی آمریکای جنوبی شود. در اواخر همان سال، سائوپائولو برای حضور در رقابت های جام جهانی باشگاه ها راهی ژاپن شد. روجریو که پیش تر در سال های ۱۹۹۲ و ۱۹۹۳ فرصت بازی در مقابل میلان و بارسلونا در اینترکونتیننتال را از دست داده بود، عظمش برای قهرمانی در این رقابت ها را جزم کرده بود. در دیدار نیمه نهایی، سائوپائولو با گلزنی سنی موفق شد تا با نتیجه ۳-۲ الاتحاد عربستان را شکست دهد و به فینال این رقابت ها برسد. در دیدار فینال، سائوپائولو به مصاف قهرمان اروپا یعنی لیورپول رفت. دیدار فینال این رقابت ها بیشتر به سبب مهار استثنایی سنی روی ضربه آزاد استیون جرارد که تا ابد در یاد هواداران سائوپائولو خواهد ماند، به یاد آورده می شود. آن ها در نهایت توانستند قرمزها را با حساب ۱-۰ شکست دهند و به قهرمانی در جام جهانی باشگاه ها برسند. سنی نیز بهترین بازیکن این تورنمنت لقب گرفت تا فصل فوق العاده اش در سائوپائولو تکمیل شود؛ او مجموعا ۲۱ گل برای تیم زد که ۹ تای آن در کوپا لیبرتادورس و جام جهانی باشگاه ها نقش به سزایی در قهرمانی تیم در این تورنمنت ها ایفا کرد.

روجریو سنی

این دو جام سنی را به “روجریوی افسانه ای” تبدیل کرد و او را به یکی از بزرگ ترین بازیکنان تاریخ باشگاه بدل کرد. سال بعد سائوپائولو بازهم به دیدار فینال کوپا لیبرتادورس رسید و بار دیگر برابر تیمی از برزیل قرار گرفت، اما آن ها نتوانستند با پیروزی برابر اینترناسیونال برای دو بار پیاپی به قهرمانی در این رقابت ها برسند و یادآور دوران پر فروغ خود در اوایل دهه ۹۰ شوند. در دیدار برگشت فینال در مورومبی، اشتباه روجریو موجب دریافت گل از اینترناسیونال شد تا آن ها در مجموع با نتیجه ۴-۳ سائوپائولو را شکست دهند و قهرمان آمریکای جنوبی شوند. با این وجود روجریو و تیمش بار دیگر پرقدرت برگشتند و موفق شدند تا پس از ۱۵ سال به قهرمانی در سری آ برزیل برسند؛ سنی در این مسیر با ۱۶ گل زده در تمامی رقابت ها، کمک بسیاری به تیم کرد. یکی از بازی هایی که برای روجریو حائز اهمیت بود دیدار تیم با کروزیرو بود. در حالی که سائوپائولو به تازگی از لیبرتادورس کنار رفته بود، در این بازی هم با نتیجه ۲-۰ از کروزیرو عقب بود. در این زمان بود که سنی با گلزنی در این دیدار، شصت و سومین گل خودش برای سائوپائولو را در تمام دوران ها به ثمر رساند و با عبور از چیلاورت به گلزن ترین دروازه بان تاریخ تبدیل شد. در نیمه دوم نیز روجریو بار دیگر برای سائوپائولو گل زد تا آن ها یک امتیاز مهم را در این دیدار کسب کنند و در ادامه به قهرمانی در لیگ برسند.

روجریو سنی

یکی از مهم ترین ویژگی های سنی، بی شک همین امید و اعتقاد او به بازگشت و پیروزی تا لحظه آخر هر بازی بود؛ او بارها و بارها در مواقع سخت به تیم کمک کرد و از این رو در دل هواداران جای گرفت. طی دو سال بعد، سائوپائولو دو بار به قهرمانی در لیگ رسید. آن ها در سال ۲۰۰۷ با ۱۵ اختلاف امتیاز با تیم دوم جدول و دریافت تنها ۱۹ گل در ۳۸ بازی به لطف دفاع قدرتمند تیم و البته واکنش های استثنایی سنی به قهرمانی رسیدند. سنی در سال ۲۰۰۷ جایزه بهترین بازیکن لیگ را دریافت کرد و در سال ۲۰۰۸ علاوه بر این جایزه، به عنوان مرد سال فوتبال برزیل نیز انتخاب شد. افتخار بزرگی که نصیب هر دروازه بانی نمی شود. پس از قهرمانی لیگ در سال ۲۰۰۸، دوران گذار سائوپائولو بار دیگر آغاز شد و طی آن سنی نیز با مصدومیت های زیادی رو به رو شد. هواداران اما طی این دوره هیچ اعتراضی نسبت به وضعیت مرد شماره یک تیم نداشتند و از حضور او در سائوپائولو حمایت کردند. سنی و سائوپائولو برای کسب افتخاری دیگر تا سال ۲۰۱۲ صبر کردند. آن ها در این سال با شکست ۲-۰ تیگره آرژانتین با گل های لوکاس مورا و اوسوالدو در فینال رقابت های کوپا سودآمریکانا که حکم لیگ اروپایِ آمریکای جنوبی را دارد، به قهرمانی در این تورنمنت رسیدند.

قهرمانی در سودآمریکانا، آخرین افتخاری بود که سنی در پیراهن سائوپائولو به دست آورد. آن ها در سال ۲۰۱۴ در لیگ سوم شدند و در سال ۲۰۱۵ روجریو سنی پس از بیش از دو دهه حضور در سائوپائولو دستکش هایش را آویخت. دنیس، نخستین جانشین سنی در سائوپائولو خیلی زود و پس از عملکرد ضعیفی که اعتراض هواداران را در پی داشت، از تیم کنار گذاشته شد. سنی نیز به عنوان مربی دروازه بان های تیم ملی برزیل در کوپا آمریکای ناموفقی که سلسائو در سال ۲۰۱۶ در آمریکا پشت سر گذاشت، انتخاب شد. پس از آن سنی، برای ۷ ماه سرمربیگری سائوپائولو را به عهده داشت، اما پس از کسب نتایج ضعیف از کارش برکنار شد. او حالا در تیم فورتالزا سرمربیگری می کند و سال ۲۰۱۸ با قهرمانی در سری بی برزیل، این تیم را به سطح اول فوتبال کشور رسانده است.

روجریو سنی

رکورد فوق العاده گلزنی روجریو سنی، چیزی است که او را در جهان مشهور کرده است، اما اگر از مردم برزیل درباره او بپرسید، پاسخی که از آن ها می شنوید چیزی فراتر از گل هایی است که او از روی نقطه پنالتی یا ضربات آزاد به ثمر رسانده است. داستان او و سائوپائولو، مانند فرانچسکو توتی و رم، داستان عشقی ابدی است که خواه ناخواه بار دیگر به هم خواهند رسید و طولی نخواهد کشید که سنی بار دیگر در سائوپائولو حضور یابد و جام های بسیاری را با این تیم کسب نماید.

روجریو سنی

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

پاسخ دهید