داوید لوییز گرانترین مدافع تاریخ در مجموع نقل و انتقالات دوران حرفه ای

0

وب سایت معتبر ترانسفر مارکت در تازه ترین بررسی خود به گران ترین مدافعان تاریخ در مجموع نقل و انتقلاتشان پرداخته است که در صدر این فهرست نام داوید لوییز برزیلی با مجموع ۵ انتقال در دوران حرفع ای فوتبالش دیده می شود.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

مدافعان کم فروغ تر از دیگر بازیکنان، در طول تاریخ !

همان طور که می دانید مدافعان در دنیای فوتبال نسبت به هافبک و یا مهاجمان در دیدرس کمتری قرار دارند و تجربه ثابت کرده که قیمت این بازیکنان کم خرج از تر پست های دیگر می باشد و حتی در جایزه توپ طلا نیز تنها سه مدافع در طول تاریخ توانستند به این مهم دست پیدا کنند.اولین مدافع اسطوره آلمانی فرانس بکن‌باوئر بود که در سال های ۱۹۷۲ و ۱۹۷۶ جایزه معتبر فرانس فوتبال را دریافت کرد. پس از آن ۲۰ سال بعد ماتیاس سامر در سال ۱۹۹۶ این عنوان مهم را تصاحب کرد و در نهایت در سال ۲۰۰۶ یعنی حدود ۱۰ سال بعد از سامر، فابیو کاناوارو هنگامی که در تیم رئال مادرید بازی می کرد این جایزه مهم فوتبالی را به دست آورد.

داوید لوییز
از لحاظ قیمت و ارزش مدافعان نیز چند روز پیش هری مگوایر با انتقال ۸۰ میلیون پوندی خود از لسترسیتی به منچستریونایتد به گران ترین مدافع تاریخ فوتبال تبدیل شد و در فهرست گران ترین بازیکنان در رده سیزدهم قرار گرفت. پیش از او ویرجیل فن دایک این عنوان را به خود اختصاص داده بود که پس از این انتقال این عنوان به مگوایر رسید. این بدین معنی است که مگوایر علی رغم شکستن این رکورد در بین هم پستی هایش، هنوز هم ۱۲ بازیکن تهاجمی دیگر را جلوی خود می‌بیند و او در رتبه سیزدهمین گران ترین ها قرار گرفته است و مبالغ بسیار بیشتری برای بازیکنان تهاجمی پرداخت شده است. جالب است بدانید این روند رو به رشد قیمت نیز از سال ۲۰۱۷ به بعد بیشتر شروع شده است و به نظر می رسد بعد از انتقال جنجالی و گران قیمت نیمار از تیم بارسلونا به تیم پاری سن ژرمن این اتفاق افتاده است.

در فهرست زیر نام ۱۰ مدافعی را مشاهده خواهید کرد که طبق بررسی وبسایت ترانسفر مارکت در مجموع جا به جایی خود در بین تیم های مختلف بیشترین هزینه را در بر داشته است:
۱-داوید لوئیز: ۱۱۸.۷ میلیون یورو بابت ۵ انتقال
– ویتوریا به بنفیکا، جولای ۲۰۰۷، ۵۰۰ هزار یورو
-بنفیکا به چلسی، ژانویه ۲۰۱۱، ۲۵ میلیون یورو
– چلسی به پاریسن‌ژرمن، جولای ۲۰۱۴، ۴۹.۵ میلیون یورو
-پاریسن‌ژرمن به چلسی، آگوست ۲۰۱۶، ۳۵ میلیون یورو
-چلسی به آرسنال، آگوست ۲۰۱۹، ۸.۷ میلیون یورو
۲-لئوناردو بونوچی: ۱۰۷ میلیون یورو بابت ۵ انتقال
-اینترمیلان به جنوا، جولای ۲۰۰۹، ۴ میلیون یورو
– جنوا به باری، آگوست ۲۰۰۹، ۱۰.۵ میلیون یورو
– باری به یوونتوس، جولای ۲۰۱۰، ۱۵.۵ میلیون یورو
– یوونتوس به میلان، جولای ۲۰۱۷، ۴۲ میلیون یورو
– میلان به یوونتوس، آگوست ۲۰۱۸، ۳۵ میلیون یورو


۳-هری مگوایر: ۱۰۳.۹ میلیون یورو بابت ۳ انتقال
-شفیلد یونایتد به هال سیتی، جولای ۲۰۱۴، ۳.۲ میلیون یورو
-هال سیتی به لسترسیتی، جولای ۲۰۱۷، ۱۳.۷ میلیون یور
-لسترسیتی به منچستریونایتد، آگوست ۲۰۱۹، ۸۷ میلیون یورو
۴-ویرجیل فن‌دایک: ۱۰۳.۴ میلیون یورو بابت ۳ انتقال
-خرونینخن به سلتیک، جولای ۲۰۱۳، ۳ میلیون یورو
-سلتیک به ساوتهمپتون، سپتامبر ۲۰۱۵، ۱۵.۷ میلیون یورو
-ساوتهمپتون به لیورپول، ژانویه ۲۰۱۸، ۸۴.۷ میلیون یورو
۵-ماتیاس ده‌لیخت: ۸۵.۵ میلیون یورو بابت یک انتقال
-آژاکس به یوونتوس، جولای ۲۰۱۹، ۸۵.۵ میلیون یورو


۶-لوکاس هرناندز: ۸۰ میلیون یورو بابت یک انتقال
-اتلتیکومادرید به بایرن مونیخ، جولای ۲۰۱۹، ۸۰ میلیون یورو
۷-ریو فردیناند: ۷۲ میلیون یورو بابت ۲ انتقال
-وستهم یونایتد به لیدز یونایتد، نوامبر ۲۰۰۰، ۲۶ میلیون یورو
– لیدز یونایتد به منچستریونایتد، جولای ۲۰۰۲، ۴۶ میلیون یورو
۸-متس هوملس: ۶۹.۷ میلیون یورو بابت ۳ انتقال
-بایرن مونیخ به بوروسیا دورتموند، جولای ۲۰۰۹، ۴.۲ میلیون یورو
-بوروسیا دورتموند به بایرن مونیخ، جولای ۲۰۱۶، ۳۵ میلیون یورو
– بایرن مونیخ به بوروسیا دورتموند، جولای ۲۰۱۹، ۳۰.۵ میلیون یورو
۹-مهدی بن‌عطیه: ۶۹.۶ میلیون یورو بابت ۶ انتقال
-مارسی به لوریان، جولای ۲۰۰۷، ۱۰۰ هزار یورو (قرضی)
-اودینزه به رم، جولای ۲۰۱۳، ۱۳.۵ میلیون یورو
– رم به بایرن مونیخ، آگوست ۲۰۱۴، ۲۸ میلیون یورو
-بایرن مونیخ به یوونتوس، جولای ۲۰۱۶، ۳ میلیون یورو (قرضی)
-بایرن مونیخ به یوونتوس، جولای ۲۰۱۷، ۱۷ میلیون یورو (دائمی)
– یوونتوس به الدحیل، ژانویه ۲۰۱۹، ۸ میلیون یورو
۱۰-آیمریک لاپورت: ۶۵ میلیون یورو بابت یک انتقال
-اتلتیک بیلبائو به منچسترسیتی، ژانویه ۲۰۱۸، ۶۵ میلیون یورو

همان طور که مشاهده می کنید در این فهرست به اولین نامی که برخورد می کنیم نام داوید لوییز است که بابت ۵ انتقال مبلغ ۱۱۸.۷ میلیون یورو برای او هزینه شده است.
در تابستان ۲۰۰۷ و زمانی که داوید لوییز ۲۰ ساله بود در ژانویه ۲۰۰۷ ه شکل قرضی از ویتوریا به بنفیکا پیوسته بود تا جای خالی ریکاردو روکا را پر کند، بعد از یک نیم فصل با قراردادی ۵۰۰ هزار یورویی رسما به بنفیکا ملحق شد. او در اولین فصل حضور رسمی خود بازی های زیادی را به دلیل مصدومیت از دست داد و در فصل دوم هم روزهای خوبی را تحت نظر کیکه سانچس فلورس پشت سر نگذاشت. اما انگار او منتظر ورود ژرژ ژسوس به بنفیکا بود تا بدرخشد و خودی نشان دهد. در فصل ۱۰-۲۰۰۹ و تحت هدایت ژسوس، لوئیز به عنوان بهترین مدافع پرتغال شناخته شد و سر و صدایی در دنیای فوتبال به پا کرد و به کاپیتان دوم تیم اش هم تبدیل شد.


او به همراه بنفیکا به عناوین زیر دست پیدا کرد:
• لیگ برتر فوتبال پرتغال در سال ۱۰–۲۰۰۹
• لیگ کاپ پرتغال در سال های ۰۹–۲۰۰۸، ۱۰–۲۰۰۹، ۱۱–۲۰۱۰
• سوپر جام فوتبال پرتغال نایب قهرمان در سال ۲۰۱۰

درخشش او در لیگ پرتغال و تیم بنفیکا باعث شد تا توجه سران چلسی در سال ۲۰۱۱ به این بازیکن معطوف گردد و او در ژانویه ۲۰۱۱ با قراردادی ۵ و نیم ساله به ارزش ۲۵ میلیون یورو به چلسی پیوست. لوئیز در چلسی هم شروع خوبی داشت و جایزه بهترین بازیکن ماه مارچ لیگ برتر را از آن خود کرد. تا تابستان ۲۰۱۴، لوئیز تنها سه جام به همراه چلسی کسب کرد لیگ قهرمانان سال ۱۲-۲۰۱۱ و لیگ اروپا سال ۱۳-۲۰۱۲ در کنار جام حذفی ۱۲-۲۰۱۱ دستاوردهای چلسی بود که داوید لوییز از آن بهره برد.
در ژوئن ۲۰۱۴ و در روزهایی که لوئیز به همراه برزیل در حال رقابت در جام جهانی بود، خبر انتقال ۵۰ میلیون پوندی او به پاری سن‌ژرمن و تبدیل او به گران ترین مدافع تاریخ فوتبال منتشر شد و او به پاریس رفت. لوئیز در همان فصل اول و در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان به استمفورد بریج بازگشت و با گلی که در دقیقه ۸۶ به ثمر رساند، پاری سن‌ژرمن را از شکست نجات داد. لازم به ذکر است آن مسابقه در بازی رفت ۱-۱ شده و بازی برگشت با گل گری کیهیل به سود چلسی در جریان بود وگل لوئیز مسابقه را به وقت اضافه کشاند و خوشحالی را انجام داد که طرفداران چلسی از دست او ناراحت شدند و او چند وقت بعد بابت این رفتارش از واداران چلسی عذرخواهی کرد. او به همراه پاریسی ها به عناوین زیر دست پیدا کرد:
• لیگ ۱در سال های ۱۵–۲۰۱۴، ۱۶–۲۰۱۵
• جام حذفی فوتبال فرانسه در سال های ۱۵–۲۰۱۴، ۱۶–۲۰۱۵
• لیگ کاپ فرانسه در سال های ۱۵–۲۰۱۴، ۱۶–۲۰۱۵
• سوپر جام فوتبال فرانسه در سال های ۲۰۱۴، ۲۰۱۵، ۲۰۱۶
او در آگوست ۲۰۱۶ با ۳۵ میلیون یورو پاریس را مجددا به قصد لندن ترک کرد و به جمع آبی های لندن اضافه گردید و در همان سال به همراه شیر ها به مقام قهرمانی در لیگ جزیره رسید و خودش نیز در تیم منتخب فصل لیگ برتر قرار گرفت. او در دو فصل بعدی هم به همراه چلسی یک قهرمانی در جام حذفی و یک قهرمانی دیگر در لیگ اروپا را تجربه کرد. در مجموع نیز او به همراه تیم چلسی به عناوین زیر دست پیدا کرد:
• لیگ برتر فوتبال انگلستان در سال ۱۷–۲۰۱۶
• جام حذفی فوتبال انگلستان در سال ۱۲–۲۰۱۱
• لیگ قهرمانان اروپا در سال ۱۲–۲۰۱۱
• لیگ اروپا در سال های ۱۳–۲۰۱۲، ۲۰۱۸-۲۰۱۹


در سال ۲۰۱۹ یعنی همین فصل جاری نیز در حالی که قرار نبود او از چلسی برود، این تیم را ترک کرد و با انتقالی به ارزش ۸.۷ میلیون یورو به تیم آرسنال ملحق شد و باید دید در کنار توپچی ها چه آینده ای در انتظار او خواهد بود.
در این لیست به نام مدافعانی بر می خوریم تنها یک انتقال در طول فوتبالشان تا به این جا داشته اند و در صورتی که یک انتقال بیشتر داشتند شاید نام آن ها به جای داوید لوییز در صدر فهرست قرار می گرفت. این سه مدافع در ابتدا ماتیاس ده لیخت است که این تابستان با قرار دادی به ارزش ۸۵.۵ میلیون یورو از آژاکس به تیم یوونتوس منتقل شد و با توجه به این که ۱۹ ساله است در سال های آتی نیز شاید انتقال گران قیمت دیگری برایش رقم بخورد. او رتبه پنجم فهرست را به خود اختصاص داده است.
در رتبه ششم نیز نام لوکاس هرناندز دیده می شود که او نیز در همین تابستان با ۸۰ میلیون یورو از اتلتیکومادرید به بایرن مونیخ رفت.
دررتبه دهم نیز نام بازیکنی تک انتقالی به نام آیمریک لاپورت دیده می شود که در ژانویه ۲۰۱۸ از اتلتیک بیلبائو به منچسترسیتی با قرار دادی به ارزش ۶۰ میلیون یورو پیوست.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

پاسخ دهید